شرکت پارکر دومنیک هانتر، ارائه دهنده بهترین راه حل های فیلتراسیون، تصفیه و جداسازی برای هوا و گازهای فشرده شده  در جهان می باشد.

کیفیت محصولات، پشتیبانی و فن آوری برتر از ویژگی های بزرگ این شرکت می باشد. دومنیک هانتر طراح و تولید کننده فیلتر های هوای فشرده، خشک کن هوای فشرده، سیستم های تصفیه هوای تنفسی و تجهیزات جانبی می باشد. شرکت پارکر دومنیک هانتر اقدامات مهمی در توسعه استانداردهای بین المللی برای هوای فشرده و تست فیلتر ها انجام داده است و برای کسب استاندارد های جدید ارتباط تنگاتنگی با نهاد های حاکمی مانند سازمان استاندارد های بین المللی (ISO)، انجمن اروپایی برای تولید کنندگان کمپرسور، پمپ های خلاء، ابزار پنوماتیک و تجهیزات متفقین (PNEUROP)، موسسه هوا و گاز فشرده (CAGI) و انجمن هوای فشرده بریتانیا (BCAS) دارد.

شرکت دومنیک هانتر که در سال ۱۹۶۳ تاسیس شده است، به تازگی بخشی از شرکت پارکر هانیفین (پیشرو در تکنولوژی حرکت و کنترل) گردیده است.

دفتر مرکزی برند پارکر دومنیک هانتر در شهر لنکستر نیویورک در آمریکای شمالی واقع شده است. تجهیزات فیتراسیون هوای فشرده می بایست عملکرد مناسب و قابل اطمینانی را در جهت افزایش کیفیت هوا، با کمترین هزینه انجام دهند. بسیاری از تولید کنندگان، محصولات فیلتراسیون هوای فشرده نامطلوب را که تنها به دلیل هزینه اولیه پایین انتخاب شده را به مشتریان خود ارائه می دهند در صورتیکه کمترین میزان توجه و یا هیچ توجه ای به کیفیت هوای ارائه شده صورت نگرفته است و در مدت زمان اندک می توان شاهد اثرات مخرب بر افراد ، محیط زیست و دستگاه های مرتبط با هوای فشرده بود.

در هنگام خرید تجهیزات فیلتراسیون همواره می بایست کیفیت هوای خروجی ، هزینه کلی و اثرات تجهیزات بر محیط زیست در نظر گرفته شود.

 

فیلتر های هوای فشرده دومنیک هانتر

از هر ده مواد آلوده کننده عمده موجود در هوای فشرده، نه عدد با استفاده از تکنولوژی فیلتراسیون حذف می شوند. اما آیا تمامی فیلتر های هوا و گاز فشرده یکسان هستند؟

تجهیزات فیلتراسیون هوای فشرده برای تمامی صنایع و کارخانجات تولیدی مدرن ضروری می باشند.

جدا کننده آب (Water Separator) : برای از بین بردن آب تغلیظ شده

فیلتر های کوالسر  (Coalescing Filters): برای از بین بردن ذرات آب معلق در هوا، کثافات و ذرات جامد در اتمسفر، میکرو ارگانیسم ها، ذرات مایع نفت و روغن معلق در هوا

فیلتر های جذبی (Adsorption Filters) : برای از بین بردن بخار روغن

فیلتر های حذف گرد و غبار (Dust Removal Filters) : برای از بین بردن کثافات و ذرات جامد در اتمسفر و میکرو ارگانیسم ها

فیلتر های میکرو بیولوژی (Micro-biological Filters) : برای از بین بردن کثافات و ذرات جامد در اتمسفر و میکرو ارگانیسم ها

 

جداکننده آب

برای جدا کردن آب از سیستم های هوای فشرده از این وسیله استفاده میگردد. جداکننده های آب پارکر دومنیک هانتر با استفاده از تکنیک جداسازی مکانیکی، قابلیت خارج کردن ۹۲ درصد از آب داخل سیستم را در تمامی شرایط جریان دارا می باشد.

فیلتر های هوای فشرده کوالسر

یکی از مهمترین تجهیزات فیلتراسیون در سیستم های هوای فشرده می باشد. این فیلتر ها نه تنها برای رفع ذرات معلق آب و روغن در هوا با استفاده از تکنیک فیلتراسیون مکانیکی طراحی شده اند، بلکه برای رفع ذرات جامد ( به اندازه ۰۱/۰ میکرون ) استفاده می شوند. این فیلتر ها به صورت جفت نصب می شوند. فیلتر هوای فشرده اول، یک فیلتر با هدف کلی می باشد و فیلتر هوای فشرده دوم، از تجمع آلودگی در سیستم هوای فشرده جلوگیری می نماید. استفاده از این دو فیلتر شرکت پارکر دومنیک هانتر، تامین هوای فشرده با کیفیت بالاتر و علاوه بر این هزینه عملکرد و نگهداری پایین تری را تضمین می کند.

فیلتر های جذبی ( کربن فعال )

بخار روغن همان روغن ولی به شکل گاز می باشد و به همان سادگی که هوای فشرده از فیلتر های کوالسر عبور می کند ، این گاز نیز می تواند براحتی عبور کند. به همین دلیل فیلتر های دفع بخار روغن می بایست دارای کربن فعال جاذب باشند تا بتوانند به طور موثر بخار روغن را از سیستم خارج نمایند و مانع آلودگی آن گردند.

فیلتر های دفع گرد و غبار

فیلتر های دفع گرد و غبار برای دفع ذرات خشک استفاده می شوند. کار آیی دفع ذرات این فیلتر ها مثل فیلتر های کوالسر می باشد و همان تکنیک فیلتراسیون مکانیکی برای بهره وری دفع ذرات تا ۹۹/۹۹ در صد به کار برده می شود.

فیلتر های استریل

دفع کامل ذرات جامد و میکرو ارگانیسم ها توسط فیلتر غشایی صورت می گیرد. وظیفه استرلیزه کردن هوای فشرده بر عهده این فیلترها می باشد.  به همین دلیل اغلب به عنوان فیلتر های هوای استریل به کار می روند. بدنه فیلتر از جنس استنلس استیل ساخته شده است. لازم به ذکر است لوله کشی بین فیلتر استریل تا محل استفاده، می بایست تمیز و به طور منظم استرلیزه گردد. با توجه به محل مصرف، کیفیت هوای مورد نیاز در سراسر سیستم هوای فشرده متفاوت می باشد. فیلتراسیون هوای فشرده تنها در یک نقطه (برای مثال در اتاق کمپرسور) کافی نمی باشد و می بایست هوای فشرده شده قبل از ورود به سیستم توزیع ، فیلتر گردد. کیفیت هوای فشرده باید به بالاترین سطح ممکن برسد و بعد وارد سیستم توزیع گردد و پس از آن به نقطه مصرف انتقال یابد. همواره می بایست توجه خاصی به نوع عملکرد و سطح کیفیت هوا شود. این نوع طراحی سیستم به ما این تضمین را می دهد که هوا به اندازه کافی فیلتر شده است و کم هزینه ترین راه حل را با کیفیت بالا تامین می کند.

استفاده از ایزو ۱:۲۰۰۱-۸۵۷۳ ( استاندارد کیفیت هوا ) به مهندسان کمک می کند تا با روش های ساده برای تعیین خلوص هوای مورد نیاز در هر نقطه ای از سیستم هوای فشرده آگاه گردند.

استفاده از این استاندارد به پارکر دومنیک هانتر اجازه می دهد که به سرعت محصولی را که دقیقا مطابق سیستم مورد نیاز شما می باشد را تولید کند و مطمئنا باعث می شود تا سرمایه و هزینه های عملیاتی شما به حد اقل ممکن برسد.

فیلتر المنت هوای فشرده  OIL-X plus ADVANTAGE

المنت میکرو فیلترهای هوای فشرده جایگزینی برای فیلتر هوزینگ های پارکر دومنیک هانتر OIL-Xplus می باشد.

درجه AO برای استفاده های عام (تا ۱ میکرون) و درجه AA برای فیلتر با بازدهی بالا (تا ۰۱/۰ میکرون) می باشد. این فیلتر المنت های هوای فشرده برای دفع روغن و آب در هوا ، کثافات اتمسفر و ذرات جامد طراحی و ساخته شده اند. فیلتر المنت های OIL-Xplus پارکر دومنیک هانتر سالیان سال است که در صنایع و کارخانجات مختلف مورد بهره برداری قرار گرفته اند و قابل اطمینان می باشند و به طور مداوم هوای فشرده با کیفیت بالا ارائه می دهند. طراحی المنت OIL-Xplus ADVANTAGE نسبت به تولیدات قدیم بهینه گردیده است. یکی از این قابلیت ها بهبود در مواد زهکشی می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید